Chat

Zápis Affs


!!!PROSÍM, POKUD BUDETE COKOLIV KOPÍROVAT, TAK POUZE SE ZDROJEM!!!

The Story Competition - Vyhlášení

21. října 2014 v 12:20 | Amber |  Skrz Blog
Ano, vím, že je úterý. Ano, vím, že jsem psala, že to tu bude už o víkendu, ale bohužel jsem to neměla čas to všechno přečíst (kdybys tak nekecala a přiznala, že se ti do toho nechtělo, viď, ty líná puberťačko?). Ale je to tu dnes, tak snad vám to nevadí.
Ještě předtím než se na to hodnocení vašich příběhů vrhnu, bych vám ráda moc poděkovala za komentáře u toh článku o svých depresích, které v podstatě ani nevím proč mám. Nechci znít škodolibě (co mám zase s tou klávesnicí? Tohle slovo jsem musela napsat 3x než se mi konečně zobrazilo to debilní Š :D), ale docela mě potěšilo, když jste mi napsaly, že i vy si tímhle občas procházíte. Uklidnilo mě, že nejsem jediná, kdo tyhle stavy mívá, i kdyby ty moje byly horší než ty vaše. Nevím, možná je normální, že holky v pubertě mají nějak moc často deprese. Problém je, že nic jiného než se s tím srovnat, mi (nebo nám?) nezbývá. Já to vím a vy to víte taky a já jsem vám opravdu vděčná, že se mi snažíte pomoc a dáváte mi rady, jak se z toho dostat, i když sami máte svých starostí dost. Je neuvěřitelně povzbuzující, že lidi, které jsem v životě neviděla a znám je jenom přes internet, mi pomůžou daleko víc než lidi kolem mě. No, ono je to spíš smutný. A dojemný. Mě ty vaše komentáře vážně dojaly a přestože jsem psala, že mi nějaké utěšování nepomůže, udělalo se mi malinko líp. Teď vím, že to prostě nějak musím zvládnout. Je jedno jak. Nebudu na to myslet. Prostě to dokážu. Musím to dokázat a dát se zase dohromady. Nebudu se zaobírat blbostma, spolužáků si prostě nebudu moc všímat. Už jsem se smířila s tím, že střední školu asi prožiju víceméně sama a bez kamarádů. Ale to nevadí. Prostě si ty 4 roky odchodím a bude to. Budu se učit, abych měla dobrý známky a nebudu se kvůli všemu trápit. Je mi jasný, že za pár dní už to asi zase budu cítit jinak. Možná zase přijdou hnusné deprese, záchvaty pláče a sebelítosti. Ale možná taky ne. Jsem si skoro jistá, že to takhle u mě bude ještě hodně dlouho. Ale víte co? To, že jsem se s tím dokázala smířit, mi vlastně v určité míře pomohlo. Je to první krok. Smířit se s tím vším, co se kolem děje.
To jsem se zase ale rozepsala, co? No jo, o svém psychickém stavu bych vám tady mohla napsat 10-ti stránkovej sloh a pořád by to bylo málo :D Už jsem dneska napsala pár smajlíků...Je mi pořád trochu těžko, ale zároveň se cítím tak nějak...volně? Nevím, už si nepřipadám tak svázaná a přitom se vůbec nic nezměnilo od tamtoho článku. Ale to je jedno. Já se budu snažit, abych byla jakžtakž v pohodě a nebudu vechno tolik prožívat. A teď nevím, jestli se na to nemám vykašlat a nedát celé tohle dlouhé vykecávání do samostatného článku :D Ještě něco jsem chtěla napsat, ale už si nějak nevzpomínám, co to bylo...No, to je jedno. Už se radši pustíme do toho vyhlášení, protože kvůli tomu si přece tenhle nudný článek čtete, ne? :D (Já dneska teda jedu s těma smajlíkama! XD)Takže...Příběhů mi přišlo šest. Od Evy jsem ho v mailu nenašla (jen doufám, že jsem ho omylem nesmazala), ale nevadí.
Vaše příběhy se mi moc líbily, samozřejmě. Nevěřily byste, jak strašně těžký to bylo se rozhodnout. Měla jsem hrozné dilema a..uvažovala jsem nad tím velice dlouhou dobu. Ale rozhodnout jsem se nakonec musela, bohužel. Je to soutě, někdo musí být první a někdo zase poslední. Jenom vám chci říct, že všechny příběhy byly moc pěkné a to, že jste poslední, neznamená, že jste to nenapsaly dobře. Já bych vás všechny dala na 1. místo už jen kvůli tomu, že jste si s tím daly tu práci a věnovaly tomu svůj čas :)
Nehodnotila jsem pravopis. Nejsem přece žádná učitelka a navíc, co kdybych to opravila špatně, že jo? :D Hodnotila jsem samozřejmě nápad, potom to, jak na mě příběh působil, jak mě zaujal, jak se mi četl a hlavně jestli mě bavilo ho číst.
Rozhodně nebuďte zklamaní, jestli jste se neumístily tak, jak jste si představovaly, protože všechny píšete skvěle a z vašich příběhů jsem zase načerpala nějakou tu inspiraci, což se vždycky hodí :)
Tady jsou tedy výsledky:1. místo - Lusya
2. místo - Verri
3. místo -Babu
4. místo -Ells
5. místo - Sasumi
6. místo - Stell

V každém tom příběhu bylo něco, co mě zaujalo, ale příběh od Lusyy se mi líbil asi úplně nejvíc. Četla jsem ho jedním dechem. Byl zajímavý, napínavý, strašidelný a opravdu strašně poutavý. Líbil se mi nápad, děj, styl psaní a ten závěr, to byla teda bomba. Vůbec bych takový konec nečekala a o to víc jsem pak byla nadšená, takže Lusyo, blahopřeju, to první místo sis zasoužila :)
Nejtěžší pro mě asi bylo se rozhodnout mezi Verri a Lusyou, protože i ona měla hodně dobrý nápad. Na téma, které si vybrala jsem se těšila a doufala jsem, že si ho někdo vybere. Taky to byl moc zajímavý příběh a já už od začátku byla hrozně zvědavá, co se stane. Líbilo se mi, jak to začínalo. Takovéhle příběhy mám ráda. Trocha historie a tajemna a přeýšlení, co to asi všechno znamená...To se mi líbilo i u Lusyy, proto bylo tak těžké se rozhodnout. Každopádně bylo jasné, že Verri se drží těsně za ní :)
Příběhy od Babu se mi líbí, protože jsou prostě zábavné. I u tohohle jsem se zase pobavila :D Děj byl taky zajímavý. Líbí se mi, že to bylo o bláznivé holce, co i v těch nejprekérnějších situacích dokáže vtipkovat. Úplně jiný druh příběhu než měla třeba Lusya nebo Ells. Prostě takový pohodový, který se hezky četl a měl šťastný konec :)
Příběh od Ells se mi taky líbil. Sice jsem moc nepochopila souvislost toho názvu s příběhem, ale líbilo se mi, jak jsem se postupně dozvídala nové informace o tom, co se vlastně stalo. Můžu ti říct, že jsem normálně měla pocit, že čtu knížku (ano, tak profesionálně napsané to bylo). Ale v první kapitole knížky se toho nikdy bohužel moc nedozvíme, proto až to 4. místo ;)
Začátek příběhu od Sasumi byl strašně dojemný. Víš ty co? Klidně by to mohlo končit tím, jak ji srazilo to auto. Sice bych se nad tím asi rozbrečela, ale taky by to vůbec nebylo špatné :D Každopádně potom už mi to připadalo takové trošičku, malilinko nudné a moc jsem nevěděla, co si o tom všem mám myslet, ale i tak se mi tvůj příběh líbil. Nejhezčí pro mě tedy byl rozhodně ten začátek, kdy jsem přesně ani nevěděla, o koho jde a o to víc to bylo smutnější a já byla o to víc zvědavější.
A nakonec Stell. Holka, tys to vzala docela hopem :D Nápad se mi líbil, ale přišlo mi to takové uspěchané. Čekala jsem, že ta přání budou trošku zajímavější a ten konec se taky mohl ještě protáhnout, aby ten příběh měl větší váhu. Ale nic si z toho nedělej, někdo poslední být musí, tak to prostě je ;) A mě se i tak líbil. Třeba u "víly Oslavenky" jsem chytla takovej záchvat smíchu :D V životě jsem o tom neslyšela a vážně mě to moc pobavilo. :))

No, tak to bylo takové krátké vyjádření ke každému z příběhů. Děkuju vám všem za účast a teď se vás ptám. Můžu ta vaše díla zveřejnit tady na blogu, aby se jimi pokochali i ostatní? Ells mi rovnou napsala, abych to nikam nedávala, což já samozřejmě respektuji, ale kdyby sis to rozmyslela, tak napiš. Já myslím, že by byla škoda, kdyby ho nikdo jiný nečetl. ;)
Nebudu je sem dávat, jestli nechcete, ale stydět se za ně nikdo z vás nemusí, takže kdybyste chtěly, napiště mi to do komentářů :))

Teď ještě zopakuji ceny a prosím výherce, aby mi na email napsaly svoje požadavky. Budou prázdniny, takže bych se pokusila to všechno udělat o nich.

1. místo: 2-dílná povídka podle vaší režie
kresby vašeho vymyšleného klubu (nebo prostě nějakých 6 víl :D) v přeměně, jakou si sami vyberete, klidně i v obyčejném outfitu+ jejich pixies/love a pet/selkies (co budete chtít)
diplom
2 místo: 1-dílná povídka
kresba 3 víl+ pixies atd...
diplom
3. místo: kresba víly+to samé, co u předchozích dvou
diplom

Panebože!!! Jsem se zbláznila, nebo co? To by mě zajímalo, jak tohle chci zvládnout :D
Pro poslední 3 místa udělám alespoň diplomy, aby se necítily ukřivděně ;)

To je teda (konečně) všechno. Ani se neptejte, jak dlouho už tenhle článek píšu. Skoro 2 hodiny. Tomu říkám hezky "zabitý" čas :D
Výhercům tedy blahopřeji, nevýhercům vzkazuji, aby nebyly smutní (je to jen pitomá soutěž :D) a nezapomeňte si napsat o svoje ceny. To platí u všech, i u posledních 3 míst. Musím přece vědět, co vám mám dát na diplom, nee? :))
Moc vám děkuji za účast a za inspiraci, kterou mi vae příběhy daly. Teď asi půjdu a pokusím se taky něco napsat, aby mě zse nepřepadla zlá teta depka.
Zatím se mějte hezky :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sasumi Sasumi | Web | 21. října 2014 v 16:33 | Reagovat

já stejně počítala že se objevím u konce xD v povídkách nijak dobrá nejsem tak mě to i docela překvapilo :D Vím že ten děj nebyl nic moc ale... mě nic jiného nenapadlo :DDD Co se týče začátku, ten jsem psala asi na pět částí po týdnu ještě před zadáním soutěže nějak se mi ale to téma hodilo za název, na který sem nemohla přijít :) takže DĚKUJU!!!

PS: Co se týče zvařejnění stejně to už u mě na blogu vychází, takže je to jen na tobě ;)

2 Eva Eva | 21. října 2014 v 17:20 | Reagovat

Ne, nesmazala si ho, ani jsem ho neposlala. Opravdu mě to mrzí, ale poslední dobou vůbec nepíšu. Ani si nepamatuju, kdy naposledy jsem zapnula notebook a otevřela blog.cz nebo pokračovala v mé rozepsané knize.
Ani nevíš, jak moc mě to mrzí. Každý den jsem přemýšlela, co napsat, ale že bych to skutečně napsala? To ne!
Ty dny, co jsem nepsala, jsem hodně přemýšlela-má to cenu?
(Mimochodem, není to nějakou dočasnou depkou, spíš naopak-poslední dny mám většinu času velmi dobrou náladu.)

3 Stell Stell | 21. října 2014 v 23:02 | Reagovat

Hopem je dost slabý slovo :DD Já jsem měla rozbitej notebook, takže to ani jinak bohužel nešlo :( Napřed jsem se chtěla odhlásit, ale nechtěla jsem tě zklamat, když už jsem dala ten slib, tak jsem to přes den nějak vymyslela, a večer narychlo sepsala :DD Opravdu promiň, já bych to rozepsala, ale chtěla jsem to stihnout poslat ještě toho 10., takže jsem to zkrátila :D Protože kdyžbych se zase rozepsala, jako u slohů ve škole, kde prostě každej normální člověk má půl a nebo celou 1 stránku, ale prostě já musím mít nejmíň 3 stránky :D Takže bych to nestihla :)

Ale taky bylo hrozně těžký vybrat si téma. Líbily se mi asi tři, ale nakonec jsem vybrala tohle :)

S těma depkama je mi to moc líto :( Já ti bohužel pomoci nedokážu, protože jsem to sama ještě moc nezažila, ale přeju ti, ať se z toho dostaneš :) :**

To poslední místo jsem měla ale jasný od začátku XD Tak na diplom prosím symbolicky vílu Oslavenku XD Ale kdybys nenašla, tak nevadí :) Můžeš třeba i Martinu Stoessel :) :** Děkuju moc :) :*

4 *Lusya* *Lusya* | 22. října 2014 v 19:06 | Reagovat

.....
.....
.....
No do prdele. :D
Úprimne... nečakala som, že to vyhrám... teda dúfala som, ale nechcela som vyhrať :D (nechce sa mi vymýšľať réžie pre poviedku pre mňa xD)

A inak vlastne: Ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!
Bože JA som to VYHRALÁÁÁ!
Máš pravdu, je to len hlúpa súťaž, ale neuveriteľne ma to teší!
Radosťou som skákala po byte! (Teraz si nevymýšľam, výnimočne.)

Dobre, takže musím pár vecí dobehnúť a potom vymyslieť tú réžiu (asi ti dám iba tému a ty si to dolaď, prekvap ma :D)

Som rada, že ťa tá depka už čiastočne prešla :) . Pomodlím sa aby zmizla úplne (Aspoň sa konečne pomodlím xD).

Omg,omg,omg vyhrala som!!! :O

Dobre, už by bolo na čase ukončiť tento koment. :)

PS: Díky, díky, díky
PPS: Gratulujem všetkým ostatným ;)

5 Ells Ells | 23. října 2014 v 16:15 | Reagovat

Wáu, úprimne som prekvapená, aj štvrté miesto je niečo, každopádne, gratulujem víťazke a aj ostatným, no ono by sa to malo pochopiť až v neskorších kapitolách, keďže sa to chystám písať ako normálnu FF, takže preto to ani nejde z toho textu pochopiť a keby nie som taký smrteľník, aký som, tak by som ti vysolila pôvodný plán a nie toto, ale myslím, že to sedí aj tak či tak a k tomu uverejneniu, neviem, asi hej, keďže to skorej alebo neskorej zverejním aj na blog, takže podľa mňa hej, aj keď... I don´t know ._. A vďaka za tú pochvalu, oh, taký pocit? Tak to veľmi ďakujem, ale len sa do toho snažím dať všetko a aby to pre mňa bolo de fakto dokonalé, čo však nikdy nie je... sebakritik jeden...

6 Babu Babu | 25. října 2014 v 19:28 | Reagovat

Seš si jistá že v tom nemáš chybu? Já nemůžu skončit na 3 místě na šestém možná ale na třetím? To nedává smysl! :D ale jestli je to fakt pravda tak mooooc díky!:) hrozně mě to potešilo, zvlášť jestli se ti to líbilo tak, jaks psala, když sem to v úterý (hups...:D) četla a skoro sem skákala po bytě xD
Gratuluji Lusye a Verri a taky všem ostatnim co se přihlásili :))
jinak klidně ten můj zveřejní nebo ne mě he to fuk :D
Jsem řada že ty depky j Spi už lepší a snad aj bude ;) :)

7 Verri Verri | Web | 29. října 2014 v 15:26 | Reagovat

Já jsem druhá! xDDD
Ne, já to fakt nečekala, přišlo mi to jako strašná pitomost :D Omlouvám se, že píšu až teď, ale nějak jsem neměla čas dostat se pořádně na blog. (Ano, školo, teď koukám na tebe.) Klidně to sem dát můžeš, vadit mi to nebude, akorát já to chtěla dát k sobě na blog taky...no nevadí, tak to bude na obou :D
S těma cenama to bude těžší, vůbec nevím, co bych tak mohla chtít. Ale snad v průběhu dneška něco vymyslím :)

Gratuluju Lusye i všem dalším :)

8 *Lusya* *Lusya* | 31. října 2014 v 14:14 | Reagovat

A chcela som ešte dodať: Neviem sa rozhodnúť, či to môžeš, alebo nemôžeš dať na blog. :D Hmm... Neviem prečo, ale mám taký blbý pociť, že akonáhle sa to zverejní, niekto mi ukradne môj nápad... (alebo mi už preplo z toho, že som na prvo mieste :D )

Chvíľu o tom ešte porozmýšľam a potom ti napíšem (možno na mail možno do komentov :D)

PS: Ďakujem za gratulácie :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama